Místo nehody letounu MiG-19

Místo nehody letounu MiG-19

Místo nehody letounu MiG-19 pilotovaného Mjr. Jaroslavem Pospíšilem, která se udála dne 7.3.1969 ve Středních Brdech. Pilot nemohl na letounu MiG-19S před přistáním na letišti v Plzni-Líních vysunout příďový podvozek, byl proto poslán nad Střední Brdy vylétat palivo a následně se katapultovat.


GPS: Neuvedeno

Fotograf: Hanz

Kategorie: Místa

Související: Letecké-nehody

Vaše reakce na Místo nehody letounu MiG-19
28.12. napsal komentář Jan Boháč [1]
Dobrý den, rád bych se na místo havárie MiG-19S podíval. Neznáte někdo bližší specifikaci místa dopadu. Mám informaci, že je na sever od bývalé hájovny Bor, ale prostor je dost rozlehlý a členitý a místo jsem nenašel. Předem děkuji. Honza
29.12. napsal komentář Admin [2]
Dobrý den, po tomto místě jsem zatím důkladněji nepátral, proto zde není fotografie a pozice. Co vím, tak by to mělo být okolo 700-900 m severovýchodně od křizovatky na Boru.
01.01. napsal komentář Jan Boháč [3]
Děkuji za odpověď.
Poslední komentář
09.01. napsal komentář Lezec [4]
Místo nehody jsem v prosinci loňského roku našel. na zemi se tám i dnes dá najít poměrně dost součástí ze zničeného letadla. Pod sněhem se ale ono místo bude dost obtížně hledat. V případě vážného zájmu mi pošli e-mail na Brding@seznam.cz. Zdraví L.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.