Vodní toky

Padrťský potok (Klabava)

Padrťský potok (Klabava)


Padrťský potok (Klabava) je nejvydatnější potok na území Středních Brd pramenící pod vrchem Praha. Protéká okolo obou Padrťských rybníků přes Padrťské pláně, v údolí mezi vrchy Kočka a Kamenná, okolo zámečku Tři trubky až do Strašic .

Reserva

Reserva


Reserva (Rezerva) je potok s průzračnou vodou pramenící pod Carvánkou, zdroj pitné vody pro rokycanský vodojem. Protéká údolím vrchů Jordán, Koruna a Vrchy přes nepřístupnou oblast U Němých, kde se před vodojemem U Rybiček spojuje s Třítrubeckým potokem.

Třítrubecký potok

Třítrubecký potok


Třítrubecký potok pramení nedaleko bývalé Borské hájovny, má průzračnou vodu a kouzelné okolí svého toku. Protéká údolím vrchů Brdce, Koruny, Březového vrchu a Kočky až do nepřístupné oblasti U Němých, kde se spojuje s Reservou.

Skořický potok

Skořický potok


Skořický potok pramení pod vrchem Okrouhlíkem. Protéká přes bývalou střelnici na Kolvíně a okolo zříceniny hradu Drštka. Nejhezčí částí toku je pod vrchem Záborčí u Mirošova.

Obecnický potok

Obecnický potok


Obecnický potok pramení pod vrcholem Houpákem, dříve byl nazýván také jako Čepkovský potok. Napájí Obecnickou nádrž (Octárnu).

Ledný potok

Ledný potok


Ledný potok pramení u cesty Vlásenky. Protéká údolím vrchů Dubina, Bílá skála, Převážení a Vlč. U Dobříva se vlévá do Padrťského potoka (Klabava). Úseky Ledného potoka a Padrťského potoka na území Středních Brd představují velmi významné prostředí stabilní populace vranky obecné. V náplavech byl…

Červený potok

Červený potok


Červený potok pramení pod vrchem Houpákem, napájí Velký rybník a Střední Brdy opouští v Neřežíně.

Albrechtický potok

Albrechtický potok


Albrechtický potok pramení v JV svahu vrchu Tok (U Můstku). V Obecnici se vlévá do Obecnického potoka.

Vlčí potok

Vlčí potok


Vlčí potok pramení pod SZ svahem vrchu Kamenná a protéká přes SBV Bahna 1000.

Tisý potok

Tisý potok


Tisý potok pramení v polích pod obcí Těně a kopíruje hranici Středních Brd až do Strašic.

Struhy

Struhy


Struhy je 7,5 km dlouhý umělý kanál, který vedl vodu z Pilské a Lázské vodní nádrže.

Jalový potok

Jalový potok


Jalový potok pramení u Dlouhého vrchu a teče směrem k Zaječovu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.