Objekty

Lovecký zámeček Tři Trubky

Lovecký zámeček Tři Trubky


Lovecký zámeček Tři trubky si v letech 1888 až 1890 nechal vystavět hrabě Josef Colloredo-Mannsfeld. Okolí bylo upraveno jako lesní park, kde vyniká vzroslá douglaska a cypřišek Lawsonův. V roce 1930 byl na zámečku ubytován Tomáš Garrigue Masaryk, v roce 1938 Edvard Beneš a mezi lety 1943-1945…

Meteorologický radar Praha

Meteorologický radar Praha


Věž se srážkovým radarem o výšce 60 m, která se na vrcholu Praha nachází od roku 2000. V květnu 2015 byl původní radar EEC DWSR-2501 C nahrazen novějším typem Vaisala Weather Radar WRM200. Minimální detekovaná odrazivost radaru DWSR-2501 byla 10,6 dBZ v maximální vzdálenosti 260 km.

Zřícenina hradu Valdek

Zřícenina hradu Valdek


Valdek je zřícenina raně gotického hradu bergfritového typu ze 13. století s mladšími dostavbami. Postavit ho nechal Oldřich Zajíc z rodu Buziců, v 16. století hrad a jeho okolí pak vlastnil rod Pešíků z Komárova a následně od roku 1623 náležel hořovickému panství. Koncem 19. století Valdek…

Vodojem U Rybiček

Vodojem U Rybiček


Vodojem pro rokycanský vodovod, od poloviny roku 2014 je úplně nepřístupný (další oplocení). Zdrojem vody je potok Reserva.

Stodola Na Rovinách

Stodola Na Rovinách


Stodola Na Rovinách byla zbourána v polovině roku 2012.

Třítrubecká stodola

Třítrubecká stodola


Třítrubecká stodola byla zbourána v polovině roku 2013. V těchto místech bývala i Třítrubecká hájovna.

Teslínský klášter

Teslínský klášter


Na tomto místě stával kostel Sv. Jana Křtitele a klášter benediktinského proboštství Teslín. Nejstarší zmíňka je z roku 1353.

Bouda 01 (aval)

Bouda 01 (aval)


Bouda 01 (aval) je neoficiální označení staré lesácké boudy ve Středních Brdech.

Hájovna Na Hlíně

Hájovna Na Hlíně


Hájovna Na Hlíně je umístěná na křižovatce 650 m od zříceniny Valdek.

Lovecká chata Pod Valdekem

Lovecká chata Pod Valdekem


Lovecká chata Pod Valdekem se nachází na východním břehu Velkého rybníka.

Seník u Studánky

Seník u Studánky


Seník u Studánky ve Středních Brdech - jeho poloha je 900 m jihozápadně od bývalé Přední Záběhlé, nachází se u něj krytá studánka.

Carvánka - lovecká chata

Carvánka - lovecká chata


Novodobá lovecká chata Carvánka 350 m jihozápadně od vrcholu Toku - hojně navštěvované místo. Dříve opodál stávala původní hájovna Carvánka, která byla rozebrána a znovu postavena ve Strašicích. Nachází se zde i studna.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.