Zimní Tok

brding16.1.2011 s Luďkem a Agátou letos poprvé v Brdech. Naše cesta byla naplánovaná ze Zaječova přes Jordán na Tok. Předpověď počasí z minulého dne byla příznivá - polojasno, -1°C,beze srážek,mírný vítr. Luděk ještě přibírá Agátu, prej ať se taky proběhne :-).

Jenže věřte rosničkám! V Zaječově mlha jako blázen a poměrně to fouká a to jsme ještě dole, dovedu si představit jak to bude vypadat nahoře. No nic vyrážíme, nejsme přeci žádný slečinky - teda až na Agátu. Cesta lesem až ke křižovatce u Bílýho křížku utekla rychle, na letišti jsme se taky nezdržovali, viditelnost na fotografování byla špatná a tak pokračujem dál k Jordánu.

Tady už to je o poznání horší. Mlha stále, přidává se drobné sněžení a hlavně to začíná pěkně foukat. Přituhuje! Projdeme okolo bunkru a stoupáme na Houpák. Tady uděláme pár snímků, ale moc dlouho se rovněž nezdržujem. Do okolí vidět není, maximálně tak na 200m a ten vítr nás fakt štve.

Zacházíme do lesa, tady je to o poznání lepší, ale Agáta začíná mít problémy s packama, namrzají jí. Ono totiž určitě není těch slibovanejch -1°c, ale i díky tomu ledovýmu větru, bude daleko víc. Luděk tedy chvilkama Agátu strčí pod bundu a pokračujem, co se dá dělat. Tocká plocha už opět připomíná spíš krutou Sibiř, než mírumilovné Brdy :-(. Rychle projdeme otevřenou plání a rádi se jdeme schovat do lesa poblíž vrcholu.Víme že je tam ohniště a tak doufáme, že by snad šel rozdělat i ohěň a trochu se ohřát nebo aspoň ohřát Agátě zmrzlé packy. Jenže v lednu moc suchého dřeva v lese nenajdete a tak jsme byli rádi alespoň za pár dřívek, které se nám podařilo zapálit.

Sebe i psa jsme trochu zahřáli a věřte mi, že od těch hřejivejch plamínků se nám moc nechtělo- na teploměru na stromě totiž bylo -12°C a k tomu ten ledovej vítr, takže pocitová teplota se pohybovala tak někde okolo -15°C.

Cesta zpátky už nic zajímavého nepřinesla, ani změnu počasí a tak zhruba po 6 hodinách nasedáme v Zaječově opět do auta a odjíždíme domů. Až na tu předpověď počasí jsme ale byli spokojení a procházka zimní krajinou nás nadchla.


Tento článek je archivní a pochází z webu o brdingu. Není již nijak upravován.
Vaše reakce na Zimní Tok

Napsat komentář