Zadní Bahna

brding

Pak že není pátek 13.smolný den! Od pondělka se těšíme na víkend, že si vyrazíme užít konečně pravé brdské zimy, s klukama od "Tří vepřů" byl dohodnutej nocleh, dokonce i pěkně nasněžilo a nakonec nic...

V pátek dopoledne volá Luky, že musí neplánovaně do práce, já jsem chytil nějakou lehčí chřipajznu, Ludva musel zůstat v Praze a Hanz je najednou na to sám. A to se těšil tak, že tentokrát už měl zabaleno od čtvrtečního odpoledne! Tak tedy akce odvolána :-(.

V sobotu ráno se ale probouzíme a když vidíme ty krásně zasněžené Brdy, okamžitě máme cukání si vyrazit alespoň na krátký výšlap. S Hanzem se chvilku dohadujem kam a potom padá rozhodnutí - jdem se projít na Bahna.

Za Dobřívem vstupujem do lesa a pod Floriánem a podél Ledného potoka přicházíme na Zadní Bahna. Cesta bude pro mnohé asi dost známá, protože je to jedna z přístupových na každoroční stejnojmennou vojenskou přehlídku. Prostor Zadní Bahna býval původně tankovou střelnicí, později tankodromem a v současné době už se pro výcvik nevyužívá.

Míjíme rozbořenou německou "pixlu" (údajně byla zkušebně napěchována trhavinou a odpálena), opatrně přelézáme už trochu chatrný ženijní můstek a dostáváme se před řídící věž. Tady od domečku pak máme celý zasněžený prostor střelnice jak na dlani a protože se začíná protrhávat obloha a vylézá slunce, je to paráda. Po chvilce pokračujem lesní cestou dál až do míst kde u tanku začínají Přední Bahna,

zde se otáčíme a pozvolna začínáme stoupat na blízký kopec zvaný Vlč. Z jeho holého skalnatého vrcholu je krásný výhled na hřeben Bábovky (sever), na Strašice (východ), tak i do nitra Brd (jih). Tímto směrem už jsou vidět jen samé lesy a vrcholy jako Lipovsko, Hlava, Koruna, Kamenná a další. Po cestě dolů z Vlče si Hanz ještě zablbne pod zasněženými stromy no a pak už nás čekal jen návrat nepříjemným úsekem po asfaltce od Melmatěje do Dobříva.

A cesta domů. Místo plánovaných dvou dnů jsme nakonec byli rádi alespoň za malou tříhodinovou procházku zasněženými brdskými lesy.
Tento článek je archivní a pochází z webu o brdingu. Není již nijak upravován.
Vaše reakce na Zadní Bahna

Napsat komentář