Nové příspěvky ve fotogalerii " Jaro v Brdech "

brding


Měl jsem v plánu, že jako další červnový příspěvek zde bude reportáž z příprav na letošní 24. ročník Dne pozemního vojska - Bahna 2013. Osud (respektive povodně) tomu chtěly jinak a tak na poslední chvíli, ještě než přijde léto, přidávám pár fotografií z letošního trochu "divného" jara. 
IMG_0751
Proč " divného " asi nemusím nikomu připomínat. Dlohou dobu byla zima, poměrně pozdě napadl ještě poslední sníh, pak přišly vydatné deště a s nimi zničující záplavy, no a nakonec jsme tu měly taková vedra, která lámala dlouhodobé teplotní rekordy. Takové tedy bylo jaro roku 2013.
IMG_0184
První dva snímky jsou ze Strašic. Na prvním je jedna z místních roubenek ve čtvrti zvané Ve dvoře a na druhém je kostel sv. Vavřince. Mimochodem ty šeříky letos kvetly ještě v půli června. 
IMG_0500

IMG_0715
Modřínová šiška a březový les na dalších dvou fotografiích zachycují probouzející se jaro v brdském lese. Abych se přiznal, tak o letošním jaru jsme toho po Brdech moc nenachodili, byli jsme snad jen třikrát a tak snímků moc není. Tyhle jsou z dopadovky Jordán, konkrétně mezi Dlouhým vrchem a Mourovým potokem.
IMG_0204
Poslední dvě fotografie by se daly klidně použít pro dvě kategorie. Nejen pro " Jaro v Brdech ", ale i pro " Brdská zvířátka ". Z důvodů výše popsaných, tedy z nedostatku materiálu, je ale zařadím do té jarní. Včelky to měly díky klimatickým zvratům letos pro svou práci opravdu nelehké a jak vyhovovalo jaro roku 2013 tomuhle broukovi, tak to opravdu nevím, ale z výrazu jeho " tváře" to vypadá, že je spokojený :-) 
477705_330346847094336_689548199_o
(poslední foto: Rudi Klier)
Tento článek je archivní a pochází z webu o brdingu. Není již nijak upravován.
Vaše reakce na Nové příspěvky ve fotogalerii " Jaro v Brdech "

Napsat komentář