Na kole s Rudou

brding

Ruda nás "poctil" po delší době svojí návštěvou, tak jsme za slunečného, leč poměrně chladného počasí vyrazili na menší vyjíždku po Brdech. Trasa Hrádek-Dobřív-Strašice-zámeček-Roviny-Skořice-Hrádek měla 45 kilometrů.

  Původní sraz zněl na 9 hodinu, ale ranní mlhy nás o hodinu zdržely, a tak vyjíždíme až kolem 10. Prodírající slunce se sice celou dobu snažilo, ale studený vítr držel teplotu jen kolem 3°C a my byli docela rádi za rukavice i čepice. No jo, lepší už to asi nebude.

Tempo tentokrát příliš závratné nemáme, protože Ruda má hlavní úkol nafotit co nejvíce podzimních fotek, berem to tedy zlehka a při častých zastávkách probíráme můj a Zdeniny páteční výšlap na Třemšín i Honzovo a Rudovo včerejší výlet na šumavský Ostrý a Velký Javor. K oběma akcím se snad dostaneme v samostatných příspěvcích později. Za Strašicema, při vjezdu do prostoru, nás trochu překvapuje větší množství vody v Padrťským potoce.

V posledních dnech nepršelo, tak se někde "něco" musí upouštět, uvidíme. Až ke Třem Trubkám nám počasí zatím přeje, ale při stoupání na Roviny se to horší,slunce marný boj vzdává a nahoře už se opět povaluje mlha.

Při odbočce na Prahu s překvapením potkáváme  4 auta silničářů, kteří právě asfaltujou silnici směrem nahoru k věži. Při tom pohledu se skoro nahlas musím  zasmát :-). Není to tak dlouho co jsem tady psal - článek z 16.7.2011- že při sjezdu z vrcholu Prahy vždycky nadávám, protože tenhle úsek je snad nejhorší v Brdech a že se asi nikdy nedočkám toho, že by to někdy silničáři opravili. A hle, uběhly 3 měsíce a stal se malý zázrak - na silnici se pokládá nový asfalt!!

Sjezd z Rovin je rychlý a za malou chvilku jsme na hrázi spodního Padrťáku. No a už vidíme to "něco" co způsobilo větší průtok vody v potoce. Dolejší rybník se totiž začal vypouštět a hladina zatím klesla tak o půl metru.

Vzpomínám si, že minulý rok se nám podařilo vidět prázdný Horejší, tak letos budeme mít štěstí i na ten druhý. Vystoupáme na Palcíř, pokračujem okolo jezírka a sjezdem přes Skořice míříme do Mirošova.

Plánovali jsme si zastávku na jedno malé "U Kozlerů", ale mají ještě zavřeno a tak jedeme dál. "Na statku" už taky nemá cenu zastavovat, když je to tak blízko, tak jsme tu dnešní trasu dojeli bez občerstvení. Pivo na nás čekalo doma a k němu dobrej oběd.

Tento článek je archivní a pochází z webu o brdingu. Není již nijak upravován.
Vaše reakce na Na kole s Rudou

Napsat komentář