Jaro v Brdech - fotogalerie

brding

Letošní jaro se už konečně ukázalo v plné síle a tak je čas na 4 nové příspěvky ve fotogalerii Jaro v Brdech.
IMG_0126
Žluté květy pampelišek nejen že obarvily většinu travnatých ploch všude okolo nás, ale rovněž připravily mnoho " pracovních " míst pro pilné včelky. Tento květ dokonce zachutnal i jednomu mravenci. Druhý snímek nás zavádí  na nejjižnější okraj Brd, do Mýta pod Třemšínem.
IMG_1476
Zde leží zámeček Roželov, který byl postaven v roce 1852 a sloužil pražskému arcibiskupství. Stavba už má bohužel svá nejlepší léta za sebou, ale budete-li mít cestu kolem, určitě se zde zastavte. Přilehlý malý park teď na jaře stojí za malé zdržení. Pro mnohé může být lákadlem i ta skutečnost, že v jeho těsné blízkosti probíhala v květnu roku 1945 demarkační čára. Na Třemšíně ještě chvilku zůstaneme.
IMG_1467
Tento vrch nabízí mnoho turistických zajímavostí, mezi ně patří i tzv. buk dvoják. Jeho stáří se odhaduje na 200 let a vznikl spojením dvou buků. Srůst je dnes ve výšce přibližně 2,5 metru a stabilita tohoto stromu je zajišťována i pomocí betonových výplní. K jaru a ke květnovým dnům patří neodmyslitelně i oslavy konce II. světové války.
IMG_0055
Jižní a jihozápadní Podbrdsko osvobodily v roce 1945 jednotky americké armády a tak ani letos nechyběla vojenská historická vozidla při oslavách v Rokycanech. Přes květy třešně japonské ( sakury) jsou na rokycanském náměstí zachycena některá z nich.
Tento článek je archivní a pochází z webu o brdingu. Není již nijak upravován.
Vaše reakce na Jaro v Brdech - fotogalerie

Napsat komentář