Brding slavil I.výročí

brdingTento víkend jsme společně oslavili 1.výročí založení našich webových stránek-
. Rok utekl jako voda a tak se můžem trochu poohlédnout zpět. Nápad na vytvoření vlastních webovek, který v našich hlavách loni v létě při jedné akci vznikl, byla poměrně spontální akce. Měli jsme radost z nápadu, měli jsme radost i z jeho rychlé realizace, ale pak před náma najednou vyvstal problém, jak s tím vším naložit. Co na stránky psát, jak to psát, co zveřejňovat a co ne, jak často publikovat příspěvky a o dalších technických věcech raději ani nemluvím.

Nicméně technické problémy za mě naštěstí začal řešit (a stále řeší) Hanz, za což mu tímto veřejně děkuji a obsahové věci se postupem času začaly řešit tak nějak samovolně. Je pravda, že první měsíce jsme ještě museli trochu " ladit formu", ale později už si vše sedlo a počáteční rozpaky byly zažehnány. Ještě dnes si živě pamatuju, jak jsme netrpělivě čekali na každou návštěvu našich stránek a na první ohlasy, které vyvolaly. Ta čísla v počátcích nebyla pochopitelně nijak závratná, ale chtělo to čas a trpělivost a my doufali, že si tento web své příznivce nakonec najde.

Naší snahou je, aby témata byla zajímavá jak pro užší brdskou komunitu, tak i pro ostatní širokou veřejnost. Můžete tedy číst články týkající se našich toulek po krásných místech této úžasné krajiny,  ale i nevšední informace z historie či současnosti tohoto území. Nechybí ani reportáže z našich mimobrdských aktivit, ty jsou ale publikována jen tak na doplnění. Návštěvnost stránek se tedy ubýhajícím časem začala průběžně zvyšovat a pro nás to byl signál, že naše práce začíná mít smysl a že snad přináší užitek  i zábavu lidem, kteří je navštěvují.

Zcela nečekaně ale Brding přináší užitek a potěšení i nám, protože díky aktivitám spojených s ním se dostáváme do míst, kam by jsme se s největší pravděpodobností za normálních okolností nedostali a máme možnost se setkal s lidmi, které by jsme jinak v běžném životě ani nepotkali. Radost tedy máme i my a tu největší jsme měli letos v dubnu, kdy část našeho příspěvku o pyrotechnické očistě Brd citovala MF Dnes ve své regionální příloze. Další nevšední zážitek byly dva dny strávené při přípravách na letošní Bahna. 48 hodin v bezprostřední blízkosti vojáků i techniky mělo mimořádnou atmosféru.

Tyto reportáže (" Pyrotechnická očista Brd " a " Bahna 2012" ) zaznamenaly shodou okolností i největší zájem a patřily mezi první tři s nejvyšší návštěvností. Vítěznou trojici pak uzavírá příspěvek " Brdy se mění před očima ", toto téma pro změnu vyvolal největší diskuzi. To je tedy malé ohlédnutí za prvním rokem existence našich webových stránek. Děkujeme těm, kteří na ně klikají pravidelně, i těm, kteří je objeví jen náhodou. Děkujeme všem, protože Vaše návštěvy jsou naší odměnou i povzbuzením do další práce.

Fotografie byly pořízeny o víkendovém vandru v Brdech, který byl zakončen "výroční" hostinou U Sv. Jána ve Skořicích. Marku jestli to budeš číst, tak ty kolena byly exkluzivní, díky. :-)
Tento článek je archivní a pochází z webu o brdingu. Není již nijak upravován.
Vaše reakce na Brding slavil I.výročí

Napsat komentář

29.08.2012 napsal komentář lezec [1]
Děkujem za všechna přání i pochvalná slova,moc si toho vážíme.Jsme rádi,že naše stránky přináší potěšení i lidem,kteří do krásných Brd už tak často nemůžou.
26.08.2012 napsal komentář pavel [2]
K výročí přeji všechno nejlepší a hodně chuti a nálady do další práce na tomhle webu, A hlavně hodně radosti a zábavy z akcí, o nichž si tu pak můžeme číst. Děláte to dobře.
26.08.2012 napsal komentář Michaela [3]
Také přeju hodně elánu a chuti do další práce . Díky za tyhle stránky, mám je moc ráda. Letos v létě jsem se kvůli zranění na svoje oblíbená místa v Brdských hvozdech vůbec nedostala - a tak jsem si o nich aspoň četla na "Brdingu" . Díky !
26.08.2012 napsal komentář lezec [4]
Moc děkujem. :-)
26.08.2012 napsal komentář lezec [5]
Chuť,elán i další nápady na reportáže máme,tak snad si zachováme přízeň všech alespoň na další rok.:-) Díky.
27.08.2012 napsal komentář Karlos [6]
Přeju všechno nej k výročí...:)
27.08.2012 napsal komentář brdská… [7]
Parádní webík aj i videjka - jak svištíte na kolech k Padrťákům, to mě úplně dojalo (vzpomínka na mladá léta
:-) ).

Aj, 9 + kolik je čtrnáct :-)) ?
28.08.2012 napsal komentář Václav [8]
Váš Brding sleduji skoro každý den. Bezva články. Závidím vám. Do brdských lesů se dostanu jen zřídka, letos v dubnu jsem šel kolem boudy v Lihách, nebylo zamčeno, jako jindy, tak jsem jenom od prahu asi na 5 vteřin nakoukl. Vzorně uklizeno. Je mi 67 a bydlím cca 200 km jinde. Takžě pokud to nejde zrovna jinak, jsem V Brdech alespoň na web. stránkách. Tak ať se vám všem daří.
29.08.2012 napsal komentář homberg [9]
Jak jinak, palec nahoru! Paradni webik. Preju hodne elanu do dalsich let.
30.08.2012 napsal komentář Keroška [10]
Též se připojuji k přání :).
21.10.2012 napsal komentář Jackyl [11]
Supr stránky,díky za ně,jen tak dál.
doufám,že se někdy na brdech potkáme.
A ať nám brďky zůstanou, tak jak jsou!
Ahoj jackyl
Poslední komentář
21.10.2012 napsal komentář lezec [12]
Děkujeme moc a snad to setkání vyjde, ať už náhodně nebo plánovaně :-).Ahoj.