Bílá skála u Strašic

brding

Původně jsem vůbec neměl v plánu se o téhle události zmiňovat, byla to jen malá a navíc neplánovaná zastávka při jedné z mých cest na kole.

Nakonec ale ten okamžik přeměny přírody zaznamenaný na fotografiích byl pro mě tak překvapivý, zajímavý i krásný zároveň, že jsem neodolal a několik obrázků zveřejňuji.

Vyrazil jsem jen na krátkou projíždku do oblasti Hůrky- Trhoň. Bylo to minulý týden, kdy ještě celé Čechy zužovalo inverzní počasí a tak celou cestu údolím Padťského potoka z Dobříva až do Strašic mě doprovázela hustá mlha.

Až při stoupání na horizont Tankovky začala místama prosvítat modrá obloha. Risknul jsem to a zabočil doleva k vrcholu Bílé skály a doufal, že ještě těch pár metrů navíc bude rozhodujících a já vystoupám nad inverzi.

Nakonec se to opravdu povedlo a z vrcholového skaliska se mi naskytly nádherné pohledy na Brdy i Strašice a jejich okolí. Jako bonus k tomu jsem pak měl úžasně namrzlé stromy všude kolem sebe - taková malá ochutnávka nastávající zimy.

Nejhezčí byl pohled směrem na strašický kostel, ten vystupoval z mlžného oparu, nad ním hustá inverzní oblačnost a nad tím vším celý hřeben Brd.

Příroda prostě dokáže vykouzlit neskutečné věci  :-).
Tento článek je archivní a pochází z webu o brdingu. Není již nijak upravován.
Vaše reakce na Bílá skála u Strašic

Napsat komentář

Poslední komentář
04.05.2012 napsal komentář Václav [1]
Na této straně Brd jsem ještě nebyl. Ty fotky jsou paráda.