Bahno z Padrťáku

brding

Přibližně v polovině ledna byly ukončeny práce na odbahnění loviště Dolejšího Padrťáku.

Velké množství mazlavého bahna, které se na dně rybníka usazovalo 10 let, odváželo někdy až 6 nákladních automobilů kamsi, pro mě (a pro Rudu) neznámo kam. Jen jsem si všimnul, že odjíždí z hráze směrem na bývalou Přední Záběhlou a tak jsem předpokládal, že auta odváží náklad někam ven z prostoru do okolí Nepomuku nebo ještě dál.

Při jedné z mých cyklovyjížděk na konci minulého roku jsem projížděl pasekou v oblasti Na Studánce a všimnul jsem si jedné pozoruhodné věci. Hned vedle lesní cesty se začala hloubit jakási laguna s hrází. A protože v nedávné době na druhé straně cesty vznikla nová vodní nádrž, předpokládal jsem, že tu VLS budujou ještě jednu.

Jak jsem však nedávno zjistil, hráz a prohlubeň nebyly určeny pro čistou vodu vytékající z nedalekého pramene, ale právě pro odbagrované bahno z Padrťského rybníka. 10000 kubíků této né zrovna vonící břečky naštěstí hned pokryl sníh, ale co bude na jaře až sníh odtaje a mrazy poleví? Vypadá to, že další krásný kout brdské přírody bude na čas "znehodnocen".

A to vše za 3 miliony korun :-(. To by se nenašlo vhodnější řešení?
Tento článek je archivní a pochází z webu o brdingu. Není již nijak upravován.
Vaše reakce na Bahno z Padrťáku

Napsat komentář

15.02.2012 napsal komentář Václav… [1]
Vynikající reportáž.
Poslední komentář
16.02.2012 napsal komentář lezec [2]
Raději bych psal něco veselejšího :-(.