Vševojsková střelnice Brda

Vševojsková střelnice Brda

Vševojsková střelnice Brda (dříve dělostřelecká střelnice Brda) je určená k pozemním střelbám dělostřeleckých jednotek, trhání ženijní munice a ničení dělostřelecké munice. Maximální dostřel realizovatelný ve VVP Brdy je 21 km. V posledních letech střelnici nejvíce využívá 13. dělostřelecká brigáda z Jinců se svými samohybnými kanonovými houfnicemi DANA vzor 77 (ráže 152 mm). V říjnu 2010 zde bylo naposledy vystřeleno na 300 raket z raketometů vzor 70 (ráže 122 mm) a na konci roku byly stroje vyřazeny z výzboje AČR. Dále bylo možné mimo jiné používat některé pancéřovky RPG, kulomety, minomety (82 a 120 mm), protitankové řízené střely (řada 9M) a výbušniny. Pro řízení a vyhodnocování střeleb na CP Brda jsou využívány pozorovatelny na Hřebenech.


GPS: 49.7460028N, 13.9146517E

Fotograf: Hanz

Kategorie: Vojenské objekty

Související:

Fotografie
Přidat komentář
Admin napsal komentář 17.11.

Exkluzivní panoramatické fotografie od fotografa RudiKlier.com z okolí CP Brda.

pavel napsal komentář 11.06.

Střelnice byla "překlasifikována" na Vševojskové cvičiště Brda" a zůstává jedinou aktivní dopadovou plochou v rušeném újezdu. Bude jádrem nepřístupného území v severní části vyhlašované CHKO Brdy, jež bude nadále sloužit k výcviku jinecké posádky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace