Brdy podrobně a komplexně

Vodojem U Rybiček

Vodojem U Rybiček

Vodojem pro rokycanský vodovod, od poloviny roku 2014 je úplně nepřístupný (další oplocení). Zdrojem vody je potok Reserva.

Mlýnský rybník

Mlýnský rybník se nachází v bývalé obci Velcí, je napájen z Pstruhového potoka.

Albrechtický potok

Albrechtický potok

Albrechtický potok pramení v JV svahu vrchu Tok (U Můstku). V Obecnici se vlévá do Obecnického potoka.

Ledný potok

Ledný potok

Ledný potok pramení u cesty Vlásenky. Protéká údolím vrchů Dubina, Bílá skála, Převážení a Vlč. U Dobříva se vlévá do Padrťského potoka (Klabava). Úseky Ledného potoka a Padrťského potoka na území Středních Brd představují velmi významné prostředí stabilní populace vranky obecné. V náplavech byl…

Obecnický potok

Obecnický potok

Obecnický potok pramení pod vrcholem Houpákem, dříve byl nazýván také jako Čepkovský potok. Napájí Obecnickou nádrž (Octárnu).

Skořický potok

Skořický potok

Skořický potok pramení pod vrchem Okrouhlíkem. Protéká přes bývalou střelnici na Kolvíně a okolo zříceniny hradu Drštka. Nejhezčí částí toku je pod vrchem Záborčí u Mirošova.

Třítrubecký potok

Třítrubecký potok

Třítrubecký potok pramení nedaleko bývalé Borské hájovny, má průzračnou vodu a kouzelné okolí svého toku. Protéká údolím vrchů Brdce, Koruny, Březového vrchu a Kočky až do nepřístupné oblasti U Němých, kde se spojuje s Reservou.

Reserva

Reserva

Reserva (Rezerva) je potok s průzračnou vodou pramenící pod Carvánkou, zdroj pitné vody pro rokycanský vodojem. Protéká údolím vrchů Jordán, Koruna a Vrchy přes nepřístupnou oblast U Němých, kde se před vodojemem U Rybiček spojuje s Třítrubeckým potokem.

Rezavý pramen

Rezavý pramen

Docela vydatný pramen pod Záborčím vyvěrající z bývalé dědičné štoly. Cca 50-100 m nad pramenem jsou jasně patrné propady zeminy. Dobývalo se zde černé uhlí, ostatně jako na celém mirošovsku.

Pajerovna

Pajerovna

Budova byla využívána jako lampasácká hospoda na CŘBV Zadní Bahna. Staral se o ní "číšník", který zastával i ostatní práci související s budovou.

Heliporty na Zadních Bahnech

Heliporty na Zadních Bahnech

Celkem tři zpevněné betonové heliporty v areálu Zadních Bahen byly vybudovány okolo roku 2010. Využívány jsou prakticky pouze běhen veřejné akce Bahna - Den pozemního vojska.

Budova na CŘBV Zadní Bahna

Budova na CŘBV Zadní Bahna

V této budově bývala ubytována obsluha CŘBV Zadní Bahna - 6 až 8 osob (řidič VT55A, KN-251, Tatra T815 S3, udržbáři...). Stravování bylo dováženo ze strašických kasáren.

Pěchotní muniční sklad Dubská louka

Pěchotní muniční sklad Dubská louka

V těchto místech býval PMS "Dubská louka" pro strašická kasárna. Všechny budovy byly zbourány patrně v roce 2013.

Lovecká chata Dzůrovka

Lovecká chata Dzůrovka

Původní lovecká chata "Dzůrovka" u Hořejšího Padrťského rybníka, která byla zbourána patrně okolo roku 2013-14

Poslední komentáře
08.01. napsal LM komentář
08.01. napsal LM komentář
16.12. napsal Radyn Dostich komentář
16.12. napsal Radek Dostál komentář
10.12. napsal jaNICko komentář
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace